PÓŁKOLONIE „AKADEMIA DETEKTYWÓW Z ROBOTYKĄ”

Zapraszamy wszystkie dzieci, które lubią tajemnice na niezwykłe półkolonie. Akademia Detektywów to połączenie zajęć kreatywnych z robotyką i programowaniem. Podczas półkolonii dzieci będą pracowały w Biurze Detektywistycznym :). Będą wykorzystywać różne narzędzia i materiały, ale też laptopy i roboty. Wytrenują umiejętności koncentracji, obserwacji i logicznego myślenia a na koniec zdobędą tytuł Detektywa.

WIEK UCZESTNIKÓW: 6 – 13 LAT (podział na grupy wiekowe)

MIEJSCE SPOTKAŃ: Andande, ul. Chopina 39/6 Lublin

GODZINY: 7:30 -16:30             {Istnieje możliwość wcześniejszego przywożenia i późniejszego odbierania dziecka}.

TERMINY I CENY:

Terminy 10 dniowe:
I.   24.06 – 05.07.2019   1099 zł
II.  08.07 – 19.07.2019   1099 zł

Terminy 5 dniowe:
I.    24.06 – 28.06.2019   590zł
II.   01.07 – 05.07.2019   590zł
III.  08.07 – 12.07.2019   590zł
IV.  15.07 – 19.07.2019   590zł

WYCIECZKI:
Na turnusach 10-dniowych dzieci wezmą udział w: 2 wyjściach na basen Aqua, wycieczce do Parku Linowego i wycieczce do Papugarni. Na turnusach 5-dniowych dzieci wezmą udział w: 1 wyjściu na basen Aqua i wycieczce do Parku Linowego ( turnus I i III) lub wycieczce do Papugarni   ( turnus II i IV).

CZAS TRWANIA: zajęcia odbywają się przez 10 lub 5 dni od poniedziałku do piątku.

CENA ZAWIERA: opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej w godz.7:30 -16:30, bogaty program, ubezpieczenie NNW 5.000 zł, materiały, przejazdy, wodę mineralną na miejscu, bilety wstępu, obiad (dwudaniowy) + deser, wycieczki.

ROBOTYKA I PROGRAMOWANIE – na zajęciach będziemy budować roboty. Dołączymy sterowniki, silniki i czujniki. Zaprogramujemy roboty tak, aby wykonywały różne zadania m.in: walki sumo, robot wychodzący z labiryntu, wyścigi. Będziemy korzystać z zestawów edukacyjnych LEGO EV3, które zawierają specjalne mikrokomputery, silniki, czujniki odległości, dźwięku, dotyku oraz koloru.

EKSPERYMENTY NAUKOWE – wyposażeni w odpowiednie informacje i zaznajomieni z zasadami postępowania stworzymy własne Laboratoria, w których wykonamy mnóstwo eksperymentów. Przygotujemy festiwal eksperymentów, podczas którego każdy wcieli się w rolę detektywa zgłębiającego tajniki fizyki i chemii…

GRA MIEJSKA – Gry miejskie to połączenie gier fabularnych i terenowych, z odrobiną zagadek logicznych i zadań sprawnościowych. Połączenie to stanowi prawdziwie wybuchową mieszankę zmieniając szare mury miasta w arenę tajemnic. Zdobywane po kolei wskazówki i rozwiązywane zadania zbliżają uczestników do wyjaśnienia zagadki. Gra zmusza też do zatrzymania się na chwilę w jednym miejscu, co sprzyja poznaniu jego historii. To również spełnianie marzeń z dzieciństwa, gdy każdy z nas chciał być jak detektyw Sherlock Holmes.

TEAM BUILDING – są to specjalnie dobrane zadania, mające na celu budowanie sprawnie działającego zespołu. Wszystkie gry i zabawy team buildingowe rozwijają umiejętności: współdziałania, komunikowania swoich potrzeb oraz kreatywnego myślenia. Kształtują także poczucie zaufania do siebie nawzajem i wyzwalają maksymalne zaangażowanie.

GRY PLANSZOWE – nasza Pracownia jest pełna niezwykłych gier planszowych, które rozwijają u młodych detektywów umiejętność logicznego myślenia, tworzenia strategii działania, spostrzegawczości   oraz refleksu.

WYCIECZKA DO PAPUGARNI – To miejsce, w którym jest około 80 egzotycznych, kolorowych ptaków z piętnastu gatunków. Pochodzą z Ameryki Południowej, Australii czy Tanzanii. Latają swobodnie, można wśród nich pospacerować, pooglądać je, pogłaskać a nawet nakarmić 😊

WARSZTATY TWÓRCZE I PLASTYCZNE – każdy będzie ćwiczył swoją kreatywność na warsztatach technicznych i plastycznych. Stworzymy m.in. niezbędnik detektywa i wiele innych ciekawych dzieł.

WYCIECZKI NA BASEN AQUA – tam odkryjemy przyjemność z kąpieli i zabaw w wodzie. Może znajdziemy niezwykłą wskazówkę …

GRY STRATEGICZNE I SPORTOWE – w czasie półkolonii zagramy w ciekawe gry zręcznościowe i strategiczne. Gry, które zaprezentujemy, rozwijają logiczne myślenie, wyzwalają ducha zespołu i współdziałania.

TEIFOC – to hiszpańskie konstrukcyjne zabawki, które składają się z miniaturowych, ceramicznych cegiełek, wodorozcieńczalnego cementu, miseczek do przygotowania zaprawy, kielni oraz podkładów pod budynki i planów budowlanych. Pozwalają na tworzenie budowli bez żadnych ograniczeń.

WYCIECZKA DO PARKU LINOWEGO – przeżyjemy niesamowitą przygodę w parku linowym. Park został zaprojektowany i wykonany przez profesjonalną firmę. Posiada wszystkie niezbędne atesty oraz wykwalifikowaną obsługę instruktorów. Wszystkie dzieci zostaną przeszkolone przez instruktorów i wyposażone w specjalistyczny sprzęt alpinistyczny: kaski, lonże, uprzęże, traki. Trasa jest dostosowana do możliwości i wieku dziecka.

WIELKA GALA DETEKTYWÓW– w ostatni dzień naszej przygody zorganizujemy Wielką Galę Detektywów. Zaprosimy rodziców i dziadków. Podczas gali, każdy, kto zdobędzie wszystkie sprawności, zostanie uhonorowany specjalną Odznaką.

 

CO ZABRAĆ: ciapy, drugie śniadanie, mały plecak, wygodne buty, czapkę z daszkiem, kurtkę przeciwdeszczową, bidon na wodę, dobry humor!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości


Text Divider