MŁODY ODKRYWCA

Młody Odkrywca – program nauki czytania przez zabawę i rozwoju emocjonalnego.


Młody Odkrywca to program skonstruowany specjalnie dla dzieci 6-letnich, które rozpoczynają za rok swoją przygodę w szkole. Celem
programu jest przygotowanie Twojego dziecka do szkoły.

Pierwsza klasa szkoły podstawowej to kluczowy okres w edukacji. W życiu Twojego dziecka pojawi się nowy nauczyciel, nieznane dotąd obowiązki, nowe przedmioty szkolne i koledzy. To, jak Twoja pociecha zaaklimatyzuje się w szkole, na długie lata będzie determinować jego podejście do nauki.

Najbardziej komfortowo w szkole czują się dzieci, które potrafią czytać, znają litery, liczą, mają dobrą pamięć, potrafią skoncentrować się na zadaniu. Postrzegane są jako zdolne, inteligentne, błyskotliwe.
To doskonały czas na kontynuowanie zabawy w czytanie oraz wyrabianie nawyków dobrego i sprawnego nabywania nowych umiejętności. Jak wiadomo – czym skorupka za młodu…

Twoje dziecko rozwinie swój potencjał dzięki czterem filarom naszego kursu:
Nauka i rozwijanie sprawności czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego – zabawa w czytanie to coś, czego Twoje dziecko nie doświadczy w szkole. Czytanki poparte eksperymentami naukowymi, zabawy i gry wyrazami sprawią, że nauka czytania stanie się fascynująca. Specjalnie skonstruowany trening ze wskaźnikiem spowoduje podniesienie sprawności czytania Twojego Dziecka.
Eksperymenty – te zajęcia wykraczają poza program przedszkolny. Eksperymenty wprowadzą Twoje dziecko w świat chemii, fizyki i przyrody. Będzie ono badać właściwości wody i powietrza, odkryje kwasy i zasady. A to wszystko tylko po to, by zainteresować Twoje dziecko nauką. To bardzo ważne na tym etapie edukacji.
Pewne siebie dziecko jest bardziej otwarte na świat i szybciej uczy się nowych rzeczy. Wykorzystując gry, dramy i zabawę nauczymy Twoje dziecko współpracy i radzenia sobie z trudnościami.
Gra fabularna, która spaja wszystkie elementy kursu i sprawia, że czytanie staje się niezapomnianą przygodą, i zupełnie nie kojarzy się z nudnym ślęczeniem nad książkami. Na każdych zajęciach dzieci mają do wypełnienia misję, podczas której z wypiekami na twarzy, przeżywają emocjonujące przygody. Dzięki temu rozwijają wyobraźnię, pamięć, koncentrację i logiczne myślenie.

Materiały

Dziecko otrzymuje wyrazy i książeczki, zawierające słownictwo wprowadzane na zajęciach.

Rozkład zajęć

Kurs obejmuje 60 godzin zegarowych w tym:

– 56 godzin zajęć dla dzieci;

– 4 godziny zajęć dla rodziców.

Plan zajęć dostosowujemy do kalendarza szkolnego.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu.

„Umiem coś ekstra!” – świat literek, wyrazów, czytania
Podczas zajęć, dzieci stawiają również swoje kolejne kroki na „ścieżce czytania”. Poprzez gry i zabawy poznają znaczenia wyrazów i czytają książeczki. Wykorzystujemy naukę czytania Metodą Zaangażowania Emocjonalnego. Twoje dziecko nawet nie poczuje, że się czegoś uczy, ponieważ cały czas będzie się bawić i eksperymentować. Zajęcia są tak skonstruowane, że dziecko będzie doświadczać i przeżywać treść tego, co uczy się czytać. Książeczki opisują przygody dzieci, dlatego uczą się one czytać chętnie i z pasją.
Nauka czytania w tym wieku daje przedszkolakom poczucie, że potrafią „coś ekstra”. Jest to również doskonałe i bezstresowe przygotowanie do nauki w szkole.
Nowe umiejętności przychodzą dzieciom w sposób naturalny – jakby “przy okazji” zaprojektowanych przez nas zabaw i gier. Dzięki temu chętniej sięgają po książki – widzą z czytania korzyść w prawdziwym świecie. A to przekłada się na lepiej rozwiniętą wyobraźnię, pamięć i koncentrację.

 

“Odważni jak lwy”Okres przedszkolny to również czas rozwoju emocjonalnego i społecznego. “Odważni jak lwy” to stosowana przez nas sprawdzona metoda gier, dram i zabaw, które pomogą Twojemu dziecku odkryć i docenić swoje mocne strony. Pomaga to nawiązywać dzieciom lepsze relacje z rówieśnikami, oparte na współpracy, oraz kształtuje postawę „poradzę sobie!”. Dzieci mają możliwość w różny sposób wyrazić siebie i głębiej uświadomić sobie swoje własne „ja”.
Przedszkolaki uczą się rozpoznawania swoich emocji i wyrażania ich. Na zajęciach umożliwiamy działania twórcze, które ujawniają i rozwijają talenty dzieci.
Dziecko zadowolone z siebie staje się bardziej otwarte i i pewne siebie.

 

Eksperymentarium i wiedza o świecie wokół nas

Świat wokół naszych młodych podróżników staje się fascynującym labolatorium chemicznym i miejscem odkrywania praw fizyki. Pielęgnujemy w dzieciach ciekawość świata. Młodzi odkrywcy rozwijają umiejętność dedukcji, przewidywania, a przede wszystkim zadawania pytań. Twoje dziecko „zarazi” się pasją do zdobywania wiedzy. Nauczy się pytać „dlaczego?”. I – co najważniejsze – bardzo to polubi!
Dzięki wiedzy, którą zdobywają „młodzi podróżnicy”, nauka staje się świetną zabawą. Młodzi odkrywcy rozwijają się poznawczo dzięki zdobywaniu wiadomości znacznie wykraczających tematyką poza program przedszkolny.

Pomocna pewność siebie
Twoje dziecko wejdzie dopiero w etap szkolny. Wiąże się to z wieloma nieznanymi mu sytuacjami i emocjami. Pierwsze doświadczenia w murach szkoły są dla niego bardzo ważne i będą rzutować na podejście do szkoły i to, jak będzie tam traktowane.
„Odważni jak lwy” to sprawdzona metoda, dzięki której Twoje dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony! Wiedza ta pomożemy mu wkroczyć w nowy etap w jego życiu. Gry i zabawy uczą dziecko, jak radzić sobie z niechcianymi emocjami. Odgrywane dramy rozwijają m.in. jego empatię i uczą nawiązywania dobrych relacji z innymi dziećmi. Uczymy dzieci wiary w to, że sobie poradzą! A proponowane przez nas działania twórcze ujawniają i rozwijają ich talenty. Dzięki temu są pewne siebie, bardziej otwarte i z łatwością nawiązują nowe znajomości, co przecież tak ważne jest przy rozpoczynaniu szkolnej “kariery towarzyskiej”.

Dodawanie frajdy
Kurs jest oparty o grę fabularną, która łączy ze sobą wszystkie elementy kursu. Opiera się na systemie motywującym zwanym grywalizacją – to przenoszenie elementów znanych z gier by motywować zmiany zachowań w prawdziwym życiu. Albo inaczej: to dodawanie frajdy do rzeczy, które frajdy nie sprawiały.
Dzieci kochają taki sposób uczenia się, „magiczny krąg gry” sprzyja tworzeniu atmosfery akceptacji i twórczej pracy.
Psychologowie pokazują również, że jeśli jesteśmy przekonani, że gramy w grę, wierzymy że więcej nam się uda.
A to dokładnie chcemy osiągnąć.

Twoje dziecko ma w sobie mnóstwo pasji i entuzjazmu – szkoła nie powinna tego tłamsić.
Podczas 28 cotygodniowych spotkań (każde jest podzielone na dwa bloki po 60 minut) Twoje dziecko odkryje radość uczenia się i samodzielnego zdobywania wiedzy.
To jednak nie wszystko. W ramach programu mamy też warsztaty dla rodziców (każdy trwa 2 godziny). Dowiesz się, jak najbardziej efektywnie stymulować rozwój Twojego dziecka w domu.

Co Twoje dziecko wyniesie z kursu?
* Twoje dziecko będzie kontynuowało niesamowitą przygodę z czytaniem. A to wszystko bawiąc się i nie tracąc dzieciństwa!
* Czytanie, eksperymenty i doświadczenia dadzą dziecku poczucie, że umie „coś ekstra”!
* Twoje dziecko nabierze pewności siebie – dzięki zajęciom będzie wiedziało, że zawsze sobie poradzi!
* Dziecko odkryje i doceni swoje mocne strony oraz nauczy się współpracy poprzez gry i zabawy.
* Dzięki serii eksperymentów, nauczy się pytać i dedukować.
* Utrwalona chęć nauki nowych rzeczy pozostanie z nim na całe życie!
* Przygotujemy Twojego Młodego Odkrywcę do szkoły.
* Fascynacja światem nauki i książek sprawi, że chodzenie do szkoły i nauka będą przyjemnością!

Zapisz się na bezpłatną lekcję pokazową

 

Twoje dziecko i Ty możecie wspólnie przekonać się, jak świetną zabawą i pożyteczną nauką są nasze kursy. Miejsce na bezpłatną lekcję pokazową czeka na Ciebie (liczba miejsc jest ograniczona).

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości