Kursy „Robotyki i programowania”

To połączenie informatyki, budowania robotów, programowania i świetnej zabawy!
Kurs dla dzieci w wieku 7 – 12 lat.

Technika wkracza do naszego życia coraz częściej. Już teraz można spotkać odkurzacz, który sam odkurzy, lub kosiarkę, która sama skosi trawę. Ktoś opracował te urządzenia, skonstruował je, zrobił projekt i napisał program.  

Nasze kursy „ Robotyki i programowania” są szansą dla dziecka, które interesuje się techniką. Będzie mogło rozwijać swój talent, pracując w dwuosobowych zespołach. Do jego dyspozycji będą klocki konstrukcyjne i laptop z oprogramowaniem i instrukcją.

Pod kierunkiem trenera Twoje dziecko odniesie swój konstrukcyjny sukces.

Dlaczego z nami?

Korzystając z naszych kilkunastoletnich doświadczeń w edukacji dzieci stworzyliśmy formułę zajęć z robotyki inną niż wszystkie.

Nasze kursy robotyki obejmują również ćwiczenia z zakresu efektywnych rytuałów uczenia się. Dzieci nie tylko budują i programują roboty ale również ćwiczą m.in. koncentrację, uczą się jak się zrelaksować przed nauką. Dużą wagę przykładamy do integracji w grupie.

Poprzez specjalnie skonstruowane gry i zabawy, przekazujemy dziecku pasję do uczenia się. Prowadzimy kurs w sposób barwny i różnorodny. Tak prowadzone zajęcia gwarantują dziecku niezwykłe przeżycia, zachęcają do nauki i rozwijają pasje.

lego 3Kurs ,,Robotyki i programowania” to połączenie informatyki, budowania robotów, programowania i świetnej zabawy!

Twoje dziecko nauczy się m.in. logicznego i kreatywnego myślenia. Rozwinie zainteresowania programowaniem i technologią.
Pozna zasadę działania autonomicznych układów elektrycznych, mechaniki i praw fizyki pozwalających na funkcjonowanie robotów oraz sposób ich „myślenia”.

W trakcie zajęć dziecko konstruuje własne mechanizmy lub bada konstrukcje przygotowane przez prowadzącego w formie instrukcji 3D. W tym celu wykorzystujemy zestawy LEGO Mindstorm EV3, najnowszego modelu dostępnego od LEGO.

Children creating robots at school, stem education, copy space. Early development, diy, innovation, modern technology concept

W trakcie budowania swojego robota dziecko ćwiczy koordynację wzrokową, wyobraźnię oraz kreatywność.
Kolejnym punktem podczas zajęć jest algorytmika i programowanie. Po wykonaniu robota dziecko opracowuje system jego funkcjonowania poprzez gry i zabawy prowadzące do utworzenia listy kroków. Następnie zapisuje swój algorytm w programie oraz testuje jego działanie. Jest to jeden z najważniejszych momentów zajęć, gdzie poprzez zabawę i zadania poznaje systemy wpływające na robota.

Korzyści

robot4Dzięki uczestnictwu w naszym kursie Twoje dziecko:

 • rozwinie zdolności informatyczne a także logiczne i kreatywne myślenie,
 • odkryje roboty oraz pozna podstawowe pojęcia z nimi związane,
 • rozpocznie lub rozwinie naukę programowania i algorytmów,
 • rozwinie zainteresowania programowaniem i technologią,
 • pozna zasady działania urządzeń elektrycznych, takich jak silniki i  czujniki oraz pozna elementy mechaniczne, na przykład tłok i wahadło,
 • odkryje podstawowe pojęcia z fizyki, takie jak: masa, siła, ruch, prędkość,
 • rozwinie zdolności wizualno – przestrzenne,robot3
 • polubi matematykę, elektronikę i fizykę,
 • rozwinie umiejętności społeczne, takie jak praca zespołowa, prezentacja własnych osiągnięć, czy komunikacja z innymi,
 • odkryje i doceni swoje mocne strony,
 • rozwinie pamięć i koncentrację.

Zajęcia odbywają się w grupach maksymalnie 12 – osobowych, dzięki czemu dziecko może zawsze liczyć na pełną uwagę oraz wsparcie prowadzącego zajęcia instruktora.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości