OBÓZ PRZYGODY NA JURZE

WIEK 8 – 17 LAT ( PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE)

Zapraszamy na obóz na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Ośrodek wypoczynkowy „ Jurajski Olsztyn” jest położony w pobliżu zamku Olsztyn, na Szlaku Orlich Gniazd wśród malowniczych lasów sosnowych i grabowych. W bliskiej odległości znajdują się wspaniałe skałki do wspinaczki. To tu zapraszamy na obóz ze sprawdzonymi pomysłami i nowymi aktywnościami. Jak co roku gwarantujemy świetną zabawę w doborowym towarzystwie i moc atrakcji.

  • Budowanie przekonania „poradzę sobie”
  • Rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie i skutecznej komunikacji
  • Odkrywanie swoich mocnych stron i talentów
  • Kształtowanie wewnętrznej dyscypliny
  • Przygotowanie do uprawiania turystyki kwalifikowanej
  • Kształtowanie nawyku samodzielności
  • Zdobycie nowych umiejętności i pasji
  • Wzmacnianie zaufania do siebie i do innych

Zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym „Jurajski Olsztyn” (www.jurajskiolsztyn.pl) położonym w Olsztynie, na Szlaku Orlich Gniazd. Zakwaterowanie w pokojach 2,4,5 – osobowych. Każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, w-c, umywalka). Na terenie pensjonatu znajduje się restauracja, sala bankietowa, dwie sale konferencyjne, boiska do piłki nożnej i siatkówki, miejsce na ognisko i tereny do rekreacji. Wyżywienie domowe, 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

WSPINACZKA SKAŁKOWA  –  każdy obozowicz doświadczy niesamowitych przeżyć w tym ekscytującym sporcie. Będziemy zdobywać najciekawsze ścianki wspinaczkowe Jury.
Poznamy masywy skalne znajdujące się w Górach Sokolich. Pokonamy drogi o różnym stopniu trudności – od najprostszych do bardziej zaawansowanych. To będzie próba odwagi i determinacji w dążeniu do celu. Wszystkie zajęcia prowadzone są przez profesjonalnych instruktorów, sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

ZAJĘCIA LINOWE   –  to jedno z najbardziej emocjonujących wyzwań na obozie. Będziemy budować i pokonywać mosty linowe m.in. komandoski i nepalski. Spróbujemy wchodzenia po drabince alpinistycznej i zjazdu na linie. Zjedziemy ze skał na tyrolce. Te niezwykłe doświadczenia pozwolą nam nabrać większej pewności siebie. Wszystkie zajęcia linowe są prowadzone przez profesjonalnych instruktorów, sprzęt posiada wszelkie wymagane atesty bezpieczeństwa.

ZAMKI I WAROWNIE  – wycieczka autokarowa Szlakiem Orlich Gniazd z przewodnikiem Jurajskim, zobaczymy stare warownie i zamki. Ruiny budowli rozrzucone wśród wapiennych skałek tworzą niepowtarzalny widok. Odwiedzimy zamki w Siewierzu, Ogrodzieńcu i Olsztynie. Poznamy ich legendy.

WARSZTATY PLASTYCZNE – na obozie będziemy rzeźbić, kleić, wycinać, składać origami, a nawet szyć. Stworzymy wiele ciekawych dzieł m.in. ozdoby z masy solnej, biżuterię z koralików, rzeźby z gliny.

LEŚNY SURVIVAL – każdego obozowicza czeka nauka radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Zdobędziemy umiejętność budowania bezpiecznych i trwałych schronień. Poznamy tajniki rozpalania ognia oraz przygotowywania posiłków z tego, czym obdarzyła nas natura. Nauczymy się działania w zespole oraz wyznaczania celów.

TEAM BUILDING – są to specjalnie dobrane zadania, mające na celu budowanie sprawnie działającego zespołu. Wszystkie gry i zabawy team buildingowe rozwijają umiejętności: współdziałania, komunikowania swoich potrzeb oraz kreatywnego myślenia. Kształtują także poczucie zaufania do siebie nawzajem i empatię. Wyzwalają maksymalne zaangażowanie. Urządzimy m.in. zapasy w prawdziwym sumo, przebiegniemy na czas w potrójnych spodniach.

ORIENTEERING (INO) I GRY TERENOWE – tutaj sprawdzimy swoje umiejętności w zakresie orientacji w terenie, posługiwania się kompasem oraz odczytywania i sporządzania map. W tym celu przejdziemy szkolenie z zakresu posługiwania się mapami oraz ich poprawnego odczytywania, w tym oceniania odległości. Weźmiemy udział w dziennych i nocnych marszach na orientację. Rozegramy wiele gier terenowych m.in. bitwę o flagę

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY – weźmiemy  udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy ratownik medyczny opowie, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę czy nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

PIŁKA NOŻNA I ZAWODY SPORTOWE – W zdrowym ciele zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe, indywidualne i olimpiady sportów nadzwyczajnych. Przeprowadzimy zawody piłkarskie – zadbamy o sędziów, kibiców i zasady fair play.

STREFA GIER PLANSZOWYCH – na obozie zagramy w ciekawe gry zręcznościowe i strategiczne. Gry, które zaprezentujemy, rozwijają logiczne myślenie, wyzwalają ducha zespołu i współdziałania. Uczą zasad uczciwego współzawodnictwa i radzenia sobie z porażką. Przede wszystkim wyzwalają mnóstwo śmiechu, dobrego humoru i doskonale integrują zespół.

PAINTBALL – to niesamowicie wciągająca gra zespołowa polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki, które przy zetknięciu z celem uwalniają zmywalną i nieszkodliwą farbę. Uczy współdziałania w grupie, szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji a także rozwija strategiczne myślenie. Dzieci podczas zajęć wyposażone będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery i kulki z farbą (100 sztuk na osobę). Będą trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów. Uczestnicy powyżej 12 roku życia rozegrają grę strategiczną pomiędzy dwoma drużynami. Tu potrzebna będzie dobra współpraca.

POGODNE WIECZORY  –  pobyt na obozie niesie ze sobą dużo dodatkowych niespodzianek i możliwości. Tradycyjnie już każdy uczestnik obozu zostanie Cichym Przyjacielem. Dzięki temu rozwiniemy w sobie umiejętności związane z bezinteresowną troską o drugiego człowieka. Nauczymy się dyskrecji oraz budowania prawdziwego zespołu, w którym ważny jest każdy człowiek. Oczywiście wspólnie spędzany czas będzie obfitował w liczne zabawy, dyskoteki, imprezy tematyczne, śpiewy, tańce i opowieści przy ognisku.

TERMIN I CENA

CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie (11 noclegów) i pełne wyżywienie, bardzo aktywny program „Wakacje z głową”, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, opiekę medyczną i podstawowe lekarstwa, materiały, bilety wstępu, opiekę instruktorów.

CO ZABRAĆ
Plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter i polar (minimum po 2 sztuki) czapkę i szalik, wygodne buty do wycieczek pieszych, klapki, sandały, obuwie sportowe – tenisówki lub korkotrampki (buty muszą być rozchodzone, sprawdzone), strój kąpielowy, preparat przeciwko kleszczom i komarom, letnie nakrycie głowy, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych (przynajmniej dwa zestawy), latarkę z zapasem baterii, krem z filtrem UV, ręcznik (2 szt), przydatny będzie kompas. Obowiązkowo należy wziąć legitymację szkolną.

DOJAZD
Transport autokarem z Lublina za dopłatą + 190 zł.
Godzina zbiórki: 10.00 Godzina wyjazdu: 10.30
Planowana godzina powrotu: 16.00

RABATY
1. Rabat stałego klienta (dla osób, które uczestniczyły przynajmniej w jednym obozie Wakacje z głową) -50 zł

DOPŁATY
Dla wszystkich chętnych, za dopłatą przygotowaliśmy dodatkowe zajęcia: Rajd samochodami terenowymi szlakiem Orlich Gniazd – czas trwania 2 godziny. +170 zł.
Dodatkowe 100 kulek paintballowych + 35 zł (poza kulkami zawartymi w programie).

ZALECAMY UBEZPIECZENIE SIĘ OD KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY TURYSTYCZNEJ w dowolnej firmie.
Np. w firmie SIGNAL IDUNA https://www.signal-iduna.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenie-kosztow-imprezy-turystycznej-bezpieczne-rezerwacje/
MOŻNA TO ZROBIĆ PRZEZ INTERNET
WAŻNE !! – DO 7 DNI OD DATY PODPISANIA Z NAMI UMOWY.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości