OBÓZ PRZYGODY W PIENINACH

NOWE MIEJSCE!

WIEK 7 – 17 LAT ( PODZIAŁ NA GRUPY WIEKOWE)

Pieniny to przepiękne, osobliwe pasmo górskie. Góry te słyną ze skalistych turni oraz z przepięknych przełomów Dunajca. To tu zapraszamy na obóz ze sprawdzonymi pomysłami i nowymi aktywnościami. Jak co roku gwarantujemy świetną zabawę w doborowym towarzystwie i moc atrakcji.

  • Kształtowanie przekonania „Poradzę sobie”
  • Rozwijanie świadomości swoich mocnych stron oraz własnego potencjału
  • Doskonalenie wewnętrznej dyscypliny i nawyku samodzielności
  • Rozwijanie nowych pasji i zainteresowań
  • Kształtowanie umiejętności współpracy w grupie
  • Doskonalenie umiejętności komunikacyjnych

Zakwaterowanie w Pensjonacie „Wolski” (www.pensjonat.wolski.pl) położonym w malowniczej miejscowości Mizerna nad Jeziorem Czorsztyńskim. Z okien Pensjonatu rozciąga się przepiękny widok na Tatry, Gorce i Pieniny. W bezpośredniej bliskości znajdują się średniowieczne zamki w Czorsztynie i Niedzicy, skansen w Kluszkowcach oraz liczne szlaki turystyczne. Zakwaterowanie w pokojach 2,3,4 – osobowych. Każdy pokój z pełnym węzłem sanitarnym (prysznic, w-c, umywalka). Na terenie pensjonatu znajduje się restauracja, sala balowa, sala konferencyjna, boiska do piłki nożnej i siatkówki, klub fitness, miejsce na ognisko i tereny do rekreacji. Wyżywienie domowe, 4 razy dziennie (śniadanie, obiad + podwieczorek, kolacja) oraz suchy prowiant na drogę powrotną.

ZDOBYWANIE SZCZYTÓW PIENIN – każdy obozowicz doświadczy niesamowitych przeżyć podczas górskich wędrówek. Będziemy zdobywać najciekawsze szczyty gór m. in. Górę Wdżar, Sokolicę – (wjazd wyciągiem), a dla chętnych – nawet Trzy Korony. Poznamy masywy skalne znajdujące się w Pieninach. Pokonamy drogi o różnym stopniu trudności – wędrówki będą dostosowane do możliwości uczestników😊 To będzie próba odwagi i determinacji w dążeniu do celu.

SPŁYW DUNAJCEM – jedna z największych atrakcji turystycznych Pienin 
Oryginalna, bezpieczna i bardzo komfortowa forma zwiedzania Pienińskiego Parku Narodowego. Podczas spływu można zobaczyć najpiękniejszą część Pienin, jaką jest  Przełom Dunajca i m.in. takie słynne miejsce, jak „Janosikowy Skok”. Wycieczkę urozmaicają opowieści flisaków o mijanych na trasie skałach i zakrętach oraz miejscowych legendach.

TEAM BUILDING – są to specjalnie dobrane zadania, mające na celu budowanie sprawnie działającego zespołu. Wszystkie gry i zabawy team buildingowe rozwijają umiejętności: współdziałania, komunikowania swoich potrzeb oraz kreatywnego myślenia. Kształtują także poczucie zaufania do siebie nawzajem i empatię. Wyzwalają maksymalne zaangażowanie. Urządzimy m.in. zapasy w prawdziwym sumo, przebiegniemy na czas w potrójnych spodniach.

REZERWATY, WĄWOZY I WODOSPADY – wycieczka autokarowa. Odwiedzimy tajemnicze rezerwaty, spotkamy pomniki przyrody i zobaczymy fantastyczne turnie i strome, dochodzące do 120 m wysokości, ściany skalne – znane jako miejsce poszukiwania skarbów. Poznamy ich historię.

REJS STATKIEM PO JEZIORZE CZORSZTYŃSKIM – z pokładu którego można podziwiać okoliczne zabytki zarówno architektury jak i przyrody takie jak: zamek w Niedzicy, zamek w Czorsztynie, Zaporę Wodną w Niedzicy, Zielone Skałki, Pieniński Park Narodowy oraz wiele innych.

WARSZTATY PLASTYCZNE – na obozie będziemy rzeźbić, kleić, wycinać, składać origami, a nawet szyć. Stworzymy wiele ciekawych dzieł m.in. ozdoby z masy solnej, biżuterię z koralików, rzeźby z gliny.

LEŚNY SURVIVAL – każdego obozowicza czeka nauka radzenia sobie w nietypowych sytuacjach. Zdobędziemy umiejętność budowania bezpiecznych i trwałych schronień. Poznamy tajniki rozpalania ognia oraz przygotowywania posiłków z tego, czym obdarzyła nas natura. Nauczymy się działania w zespole oraz wyznaczania celów.

ZAMKI I WAROWNIE – wycieczka autokarowa. Potężne warownie nad jeziorem tworzą niepowtarzalny widok. Odwiedzimy zamki w Czorsztynie i Niedzicy. Poznamy ich legendy np. o Inkaskiej księżniczce. Na zamku w Niedzicy kręcono kilka filmów, m.in. “Janosik” i “Wakacje z duchami”.

GRY TERENOWE – tutaj sprawdzimy swoje umiejętności w zakresie orientacji w terenie, posługiwania się kompasem oraz odczytywania i sporządzania map. W tym celu przejdziemy szkolenie z zakresu posługiwania się mapami oraz ich poprawnego odczytywania, w tym oceniania odległości. Rozegramy wiele gier terenowych m.in. bitwę o flagę.

ZAJĘCIA Z PIERWSZEJ POMOCY – weźmiemy udział w krótkim kursie postępowania podczas wypadków. Nasz obozowy ratownik medyczny opowie, jak zatamować krwotok, zabandażować rękę czy nogę oraz jak postępować w przypadku omdlenia.

PIŁKA NOŻNA I ZAWODY SPORTOWE – W zdrowym ciele zdrowy duch! Będą konkurencje zespołowe, indywidualne i olimpiady sportów nadzwyczajnych. Przeprowadzimy zawody piłkarskie – zadbamy o sędziów, kibiców i zasady fair play.

AQUAPARK W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ (wycieczka autokarowa)                                                                                              14 basenów, zjeżdżalnie o łącznej długości ponad 300 metrów, gejzery, armatki wodne, jacuzzi, sztuczne fale gwarantują super relaks i wodną zabawę na najwyższym poziomie. Bezpieczne strefy dla różnych grup wiekowych.

STREFA GIER PLANSZOWYCH – na obozie zagramy w ciekawe gry zręcznościowe i strategiczne. Gry, które zaprezentujemy, rozwijają logiczne myślenie, wyzwalają ducha zespołu i współdziałania. Uczą zasad uczciwego współzawodnictwa i radzenia sobie z porażką. Przede wszystkim wyzwalają mnóstwo śmiechu, dobrego humoru i doskonale integrują zespół.

POGODNE WIECZORY – pobyt na obozie niesie ze sobą dużo dodatkowych niespodzianek i możliwości. Tradycyjnie już każdy uczestnik obozu zostanie Cichym Przyjacielem. Dzięki temu rozwiniemy w sobie umiejętności związane z bezinteresowną troską o drugiego człowieka. Nauczymy się dyskrecji oraz budowania prawdziwego zespołu, w którym ważny jest każdy człowiek. Oczywiście wspólnie spędzany czas będzie obfitował w liczne zabawy, dyskoteki, imprezy tematyczne, śpiewy, tańce i opowieści przy ognisku.

TERMIN I CENA                                                                           

15.07 – 27.07.2019               2099 zł

CENA ZAWIERA
Zakwaterowanie (12 noclegów) i pełne wyżywienie, bardzo aktywny program „Wakacje z głową”, opiekę wykwalifikowanej kadry pedagogicznej, ubezpieczenie NNW 10.000 zł, opiekę medyczną i podstawowe lekarstwa, materiały, bilety wstępu, opiekę instruktorów.

CO ZABRAĆ
Plecak na wycieczki, nieprzemakalną kurtkę, ciepły sweter i polar (minimum po 2 sztuki) czapkę i szalik, wygodne buty do wycieczek pieszych, klapki, sandały, obuwie sportowe, strój kąpielowy, preparat przeciwko kleszczom i komarom, letnie nakrycie głowy, gorszą bluzę i spodnie do zajęć terenowych (przynajmniej dwa zestawy), latarkę z zapasem baterii, krem z filtrem UV, ręcznik (2 szt), przydatny będzie kompas. Obowiązkowo należy wziąć legitymację szkolną.

DOJAZD
Transport autokarem z Lublina za dopłatą + 180 zł.
Godzina zbiórki: 10.00 Godzina wyjazdu: 10.30
Planowana godzina powrotu: 16.00

RABATY
1. Rabat stałego klienta (dla osób, które uczestniczyły przynajmniej w jednym obozie Wakacje z głową) -50 zł
2. Rabat rodzinny ( za udział w obozie Wakacje z głową w danym sezonie minimum dwóch członków jednej rodziny) – 50 zł. Rabat nie sumuje się z rabatem stałego klienta.

DOPŁATY:

PAINTBALL + 90zł to niesamowicie wciągająca gra zespołowa polegająca na prowadzeniu pozorowanej walki przy użyciu markerów, które za pomocą sprężonego powietrza lub dwutlenku węgla wyrzucają kulki, które przy zetknięciu z celem uwalniają zmywalną i nieszkodliwą farbę. Uczy współdziałania w grupie, szybkiego podejmowania samodzielnych decyzji a także rozwija strategiczne myślenie. Dzieci podczas zajęć wyposażone będą w specjalne ubranie i maski ochronne oraz markery i kulki z farbą (100 sztuk na osobę). Będą trafiać do tarczy oraz do ruchomych celów. Uczestnicy powyżej 12 roku życia rozegrają grę strategiczną pomiędzy dwoma drużynami. Tu potrzebna będzie dobra współpraca.

Dodatkowe 100 kulek paintballowych + 35 zł (poza kulkami zawartymi w programie).

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości